Чи можна обдурити датчик рівня палива?

img for Можно ли обмануть датчик уровня топлива?

Витрати на автотранспорт мають багато складових. Однією з «жирних» статей витрат є купівля палива. Практично всі логістичні компанії не виробляють паливо, а отже, його необхідно купувати. Оптові ціни та знижки значно виручають підприємства, але все одно витрати, як і раніше, досить високі. Для того щоб витрати на паливо знизити, необхідно раціонально його використовувати. Максимального результату можна досягти завдяки монтажу датчиків рівня палива на весь транспорт автопарку.

 

Принцип роботи ДРП дуже простий. Спочатку обладнання встановлюють безпосередньо в паливний бак, але є моделі, які функціонують без врізання в ємність, але про це детальніше поговоримо в іншому огляді. Датчик приєднують до GPS-трекера, який той, у свою чергу, передає дані в безперервному режимі на сервер системи.

 

Похибка ємнісного датчика рівня палива становить 2-3%, штатного – до 30%.

 

На жаль, більшість водіїв зливають паливо, інакше кажучи, крадуть його. Компанії зазнають суттєвих збитків, уникнути яких допоможе ДРП.

 

Чи можна обдурити ємнісний датчик рівня палива? На жаль так.

Чи можна це вирахувати? На щастя, так!

 

Розглянемо найпоширеніші методи обману датчика рівня палива.

 

1. Злити паливо з трубопроводу звороту. Для цього водії врізаються в паливну магістраль, підставляючи до труби звороту ємність. Якщо такий злив здійснюється нерегулярно, то обчислити його просто, вивчивши діаграму. Якщо паливо зливається постійно, виявити таке досить складно, але можливо! Для цього менеджерам варто провести порівняльний аналіз витрат палива двох однакових машин.

 

2. Пошкодити контакти та дроти:

 

- Обробка контактів солідолом чи спеціальною кислотою.

- Пошкодження проводів голкою або шилом.

- Використовуючи хімікати, створити штучну корозію.

- Підключити до дротів мікросхеми.

 

3. Поміщають у паливний бак надутий гумовий пристрій, наприклад, грілку. Датчик покаже, що бак повний, тож пару літрів водій зможе злити.

 

Хитрі і недобросовісні водії вигадують різні способи, які «допоможуть» їм збагатитися за рахунок компанії. Єдиний спосіб уникнути «нові фішки» - встановити сучасну систему моніторингу на вантажівку, використовуючи послуги справжніх професіоналів.